Производи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Како еден од најдобрите Производители на 3Д ѕидни панели во Кина, главно се фокусираме на Easy DIY pvc 3d ѕидни панели, еколошки, елегантни и достапни предмети кои им овозможуваат на нашите клиенти да додадат вредност на нивниот животен простор или да го зголемат животното искуство без многу трошоци и вклучени.

панел декоративен домашен декор ПВЦ 3Д ѕидни панели за бања
Основана во 2019 година во Кина, ние сме признати како најистакнат трговец во индустријата за позадини / облоги на ѕидови, обезбедувајќи широк спектар на градежништво& Недвижности - алуминиумски композитни панели итн. Овие производи се произведени со употреба на суровина со врвен квалитет и најнапредни техники од нашите престижни продавачи со цел да одговараат на глобалниот стандард за квалитет. Понатаму, понудениот опсег се тестира на различни параметри за квалитет од нивниот искусен тим за контролори за квалитет. Нашиот понуден опсег е широко поздравен од нашите клиенти поради нивните неспоредливи карактеристики. Со цел да се задоволат различните потреби на клиентите, ние ги нудиме овие производи со различни спецификации. Нашите скапоцени клиенти можат да ги искористат овие производи од нас по водечки цени на пазарот. Под визионерско водство на нашиот ментор г-дин Јао, успеавме да се поставиме на врвот на успехот. Неговото богато искуство и експертиза во индустријата ни овозможуваат да стекнеме пофална позиција во доменот.
3Д ѕиден панел Не самолеплив ПВЦ панел Налепница на ѕид Водоотпорна позадина за дневна соба
Dongguan Zejing Plastic Products Co. Ltd е професионална компанија специјализирана за дизајн, Р&Д, производство и продажба на пластични производи. Нашите производи покриваат многу области, вклучително подобрување на домот и материјали за пакување. Дополнително, за да обезбедиме задоволителни производи и услуги, изградивме модерен систем за управување со квалитет кој е во строга согласност со меѓународните стандарди. Нашите производи имаат положено сертификат од трета страна на професионална институција SGS и сертификат I S O 9 0 0 1. Го земаме уникатниот дизајн и иновацијата на производите како концепт и имаме зрел модел на продажна услуга. По долгогодишно истражување, компанијата стана индустриски репер претпријатие. Имаме долгорочна соработка со многу брендови во Северна Америка и Европа. OEM&ODM услугите и ефективната услуга по продажбата се два важни карактери. Длабоко приспособен, висококвалитетен материјал, стабилен квалитет и богата серија производи. Претпочитаме да нудиме холистички решенија, обезбедуваме услуга со едно застанување од развој на примероци, следење на производството на големо до испорака на големо. Брзиот одговор и решението се нашите основни барања, ваше мислење& идејата, вашите предлози и вашите барања ќе бидат почитувани. Нашата компанија бара партнери од целиот свет. Добредојдени сте да не контактирате во секое време! 1. На клиентите им нудиме професионални предлози врз основа на 17 години производство Искуство. 2. Нашите 3D панели веќе се извезени во многу земји. Го познаваме клиентот преференции на клиенти во различни земји. 3. Сите наши производи извезуваат, ние секогаш сме на врвот добавувач во оваа индустрија. 4. Стабилен квалитет, ефективен предлог, КОНКУРЕНТНА Цена се нашите основни услуги.
Топла продажба во стилот DIY, водоотпорни ПВЦ ѕидни панели од дрво за уметничка декорација на ѕидови
Основана во 2007 година во Кина, ние сме признати како најистакнат трговец во индустријата за позадини/идни облоги, обезбедувајќи широк спектар на градежништво& Недвижности - алуминиумски композитни панели итн. Овие производи се произведени со користење на суровина со врвен квалитет и најнапредни техники од нашите престижни продавачи со цел да одговараат на глобалниот стандард за квалитет. Понатаму, понудениот опсег се тестира на различни параметри за квалитет од нивниот искусен тим за контролори за квалитет. Нашиот понуден асортиман е широко поздравен од нашите клиенти поради нивните неспоредливи карактеристики. Со цел да се задоволат различните потреби на клиентите, ние ги нудиме овие производи со различни спецификации. Нашите скапоцени клиенти можат да ги искористат овие производи од нас по водечки цени на пазарот. Под визионерско водство на нашиот ментор г-дин Јао, успеавме да се поставиме на врвот на успехот. Неговото богато искуство и експертиза во индустријата ни овозможуваат да стекнеме пофална позиција во доменот.Материјал: висококвалитетен ПВЦ, 100% нов материјал, не користен рециклиран и уништен материјал. Доволна продавница за суровини, брзоиспоракаВреме на носење: Околу 15-20 дена за FCL контејнерГолемини: 500x500mm (големина за трчање), 300x300mm или прилагоденоТолеранција на големина: Должина& Ширина ± 0,3 мм (Строг стандард за QA)Стилови: Повеќе од 130 дизајни и поддржуваат приспособени дизајниПовршински ефект: мат, сјајна, замрзната површина;Бои: Бела (боја за трчање), 25 нормални бои и достапна приспособена боја.OEM& ODM: Поддржано, вклучени панели и пакување. Брзо отворање на мувла.Карактеристики: 3D дизајн, едноставен и стилски. Бесплатно сам, приспособена боја, водоотпорна, огноотпорна, се пере, лесно се чисти, светлинаматеријал (0,33 кг / парче), лесна инсталација и ниска цена. Може да се обои со која било боја и други карактеристики, што е популарно кај повеќето потрошувачи! Може слободно да се склопува, што е погодно и брзо.Зејинг Р& Д: Имаме професионална Р&Тим D, кој развива нови модели секој месец и ние ќе им го препорачаме на клиентите од прв пат.Зејинг има професионален технички тим кој континуирано ја подобрува и развива производствената опрема и процеси, нашето производство сега достигнува 5.000 квадратни метри / ден, 130.000 квадратни метри / месец.
Мермер/Дрво/Шарен Ѕиден панел 3D Нов дизајн Ѕиден панел ПВЦ винил декор Ѕидна штица за декорација на ѕидови на куќа
Dongguan Zejing Plastic Products Co., Ltd. Компанијата е основана на почетокот на 2007 година и произведува и продава пластични производи низ годините на развој на производи и технолошки врнежи. Ние сме специјализирани за развојно производство и продажба на 3Dpanel3D gussets3Dembossed ѕидови, 3D ѕидови и многу повеќе. Ги совладавме основните точки на развојот на формулација на производи и дезиан. иновации на производи и модел на зрели продажни услуги и постигнаа извонредни резултати Станавме репер во индустријата. Интегритетпрагматичен ефикасна иновативна деловна филозофија, благодарна корпоративна мисија: направете го секој ѕид полн со можности! 3Д ѕидните панели не само што можат да се користат во декорацијата на домот, како што се ТВ ѕидот во дневната соба, ѕидот на софата, ѕидот на спалната соба итн., туку и широко се користат во хотели, клубови, ресторани, продавници, изложбени сали за мебел и други деловни места. Дизајн на декорација на површината, во исто време во однос на тродимензионалната релјефна функција на материјалите за декорација на површината на тапетите, како што се подобра апсорпција на звук и топлинска изолација, мултимедијални соби, студија, студија и други идеални панели за декорација на ѕидови. Добредојдовте да се консултирате Материјал: висококвалитетен ПВЦ, 100% нов материјал, не користен рециклиран и уништен материјал. Доволна продавница за суровини, брзо испорака Време на носење: Околу 15-20 дена за FCL контејнер Големини: 500x500mm (големина за трчање), 300x300mm или прилагодено Толеранција на големина: Должина& Ширина ± 0,3 мм (Строг стандард за QA) Стилови: Повеќе од 130 дизајни и поддржуваат приспособени дизајни Површински ефект: мат, сјајна, замрзната површина; Бои: Бела (боја за трчање), 25 нормални бои и достапна приспособена боја. OEM& ODM: Поддржано, вклучени панели и пакување. Брзо отворање на мувла. Карактеристики: 3D дизајн, едноставен и стилски. Бесплатно сам, приспособена боја, водоотпорна, огноотпорна, се пере, лесно се чисти, светлина материјал (0,33 кг / парче), лесна инсталација и ниска цена. Може да се обои со која било боја и други карактеристики, што е популарно кај повеќето потрошувачи! Може слободно да се склопува, што е погодно и брзо. Зејинг Р& Д: Имаме професионална Р&Тим D, кој развива нови модели секој месец и ние ќе им го препорачаме на клиентите од прв пат. Зејинг има професионален технички тим кој континуирано ја подобрува и развива производствената опрема и процеси, нашето производство сега достигнува 5.000 квадратни метри / ден, 130.000 квадратни метри / месец.
Нашата услуга
ZEJING е водечки производител и снабдувач на PVC 3D ѕидни панели. Нашите главни производи се 3D ПВЦ ѕидни панели и тавански панели.
Ние главно се фокусираме на Easy DIY, еколошки, елегантни и достапни предмети кои им овозможуваат на нашите клиенти да додадат вредност на нивниот животен простор или да го зголемат животното искуство без многу трошоци и вклучени.
Димензиите на панелите се 500x500mm, 300x300mm или прилагодени.
Висината на релјефот на панелот се движи од 5 до 40 mm во зависност од моделот.
Едношалтерска услуга од развој на мувла, производство до испорака. Брзиот одговор и решението се нашите основни барања, ваше мислење & идејата, вашите предлози и вашите барања ќе бидат почитувани.
ZEJING бара партнери низ целиот свет. Добредојдени сте да не контактирате во секое време.
Случај
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Ние главно се фокусираме на Easy DIY, еколошки, елегантни и достапни предмети кои им овозможуваат на нашите клиенти да додадат вредност на нивниот животен простор или да го зголемат животното искуство без многу трошоци и вклучени.

Нов дизајн Канцелариска соба и инженерска декорација pvc тапет за градба
Здраво, Ве молиме изберете нас! Вашата соработка е наша чест, вашето мислење е наша потрага, а вашето задоволство е наша среќа. Нашата компанија има силна техничка сила, со домашната водечка професионална опрема и технологија на производство, ZEJING се наоѓа во градот Dongguan, Кина, главно во производството на PVC 3D ѕидни панели. Ги има предностите на услугата ODM и OEM. Компанијата секогаш се придржува до квалитетот на прво место, клиентот на прво место и разумната цена со цел да обезбеди едношалтерски услуги и производи за повеќето корисници. Добредојдовте клиенти на консултации! Управување со интегритет, креирајте брилијантна е-пошта www.eco3dwallpanel.com:info@suya3d.com Зејинг е професионален производител со развој, производство и продажба на суровини. Ние сме специјализирани за висококвалитетни ПВЦ декоративни материјали повеќе од 14 години. Нашите производи имаат добиено CE сертификат од ЕУ, го положиле SGS на тестот REACH и ROHS. Материјалот е еколошки, без формалдехид, одржлив, водоотпорен, отпорен на пламен, отпорен на влажно, против стареење, лесен за инсталација и може да се обои во која било боја, што е одличен избор за декорација на ѕидови. Барате партнери од целиот свет. Добредојдени сте да не контактирате во секое време. 3D ѕиден панел може да се користи за внатрешна и надворешна декорација на ѕидни плочи, со мала тежина и ниска цена. Во моментов се извезува во Индија, Блискиот Исток, Северна Европа и други региони. 1. Водоотпорен и отпорен на пламен: 3D тапетите се направени од PE, PVC и други материјали и го поминале нашиот тест за водоотпорност и отпорност на пламен. 2. Приспособливи и изберете други бои. 3. Лесно се монтира: користете лепак за да поставите која било ѕидна површина, силна. 4. Лесно се чисти: Површината на тапетот е мазна, само треба да ја избришете со алатка за чистење. „Чекори за инсталирање 3D ѕидни панели Применливо за: боја, керамичка плочка, стакло, тапет, дрво, пластика, метал и така натаму. 1.  Измерете го ѕидот за да добиете детални големини пред да ја извршите инсталацијата. 2.  Ве молиме направете го целокупното планирање пред изградбата, за да избегнете непотребен отпад. 3. Лепете со лепило за сите намени или лепак за стакло, уверете се дека ѕидовите се мазни од прашина пред изградбата, 5. Пополнете ги празнините 6. Сликање Забелешка: Чувајте го ѕидот сув, долгорочното истекување на ѕидот ќе влијае на работниот век на производот. 7. Не користете остри предмети за да го уништите ѕидот, тоа ќе влијае на целокупниот изглед. Совети за методи на отстранување: 1. Едноставно користете фен за коса. Пареата ја раствора пастата за тапети, овозможувајќи тапет да се олупи. Сепак, мора да се внимава да се преземат за да се спречи оштетување на drywall одоздола. 2. Хемиска стриптизер за тапети може да се купи во повеќето продавници за бои или за домашни работи. Гаранција за среќа: За какви било проблеми, ве молиме известете ни, ние ќе се обидеме максимално да ги решиме веднаш за вас“. Ние само наведуваме 3 планови погоре за ваша референца. Картонските кутии се направени од нашите долгорочни партнери, можеме да го приспособиме пакетот како што ќе побарате. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации. Нашите стандардни големини на картон се 540X150X540mm за панели 500X500mm, 340X260X340mm за панели 300X300mm, можете да имате повеќе детали во лентите за навигација на пакетите. Нема лого и какви било информации за контакт во нашиот стандарден картон.
Релјеф за внатрешна декорација на куќа 3d декор на тапети Пластичен водоотпорен ѕиден панел 3d Pared
Dongguan Zejing Plastic Products Co. Ltd е професионална компанија специјализирана за дизајн, Р&Д, производство и продажба на пластични производи. Нашите производи покриваат многу области, вклучително подобрување на домот и материјали за пакување. Дополнително, за да обезбедиме задоволителни производи и услуги, изградивме модерен систем за управување со квалитет кој е во строга согласност со меѓународните стандарди. Нашите производи имаат положено сертификат од трета страна на професионална институција SGS и сертификат I S O 9 0 0 1. Го земаме уникатниот дизајн и иновацијата на производите како концепт и имаме зрел модел на продажна услуга. По долгогодишно истражување, компанијата стана индустриски репер претпријатие. Имаме долгорочна соработка со многу брендови во Северна Америка и Европа. OEM&ODM услугите и ефективната услуга по продажбата се два важни карактери. Длабоко приспособен, висококвалитетен материјал, стабилен квалитет и богата серија производи. Претпочитаме да нудиме холистички решенија, обезбедуваме услуга со едно застанување од развој на примероци, следење на производството на големо до испорака на големо. Брзиот одговор и решението се нашите основни барања, ваше мислење& идејата, вашите предлози и вашите барања ќе бидат почитувани. Нашата компанија бара партнери од целиот свет. Добредојдени сте да не контактирате во секое време! Релјеф за внатрешна декорација на куќа 3D декор за тапети Пластична водоотпорна ѕидна табла 3d Pared. Добрите карактеристики го прават овој производ високо продаван на глобалниот пазар. 3D ѕиден панел може да се користи за внатрешна и надворешна декорација на ѕидни плочи, со мала тежина и ниска цена. Во моментов се извезува во Индија, Блискиот Исток, Северна Европа и други региони. 1. Водоотпорен и отпорен на пламен: 3D тапетите се направени од PE, PVC и други материјали и го поминале нашиот тест за водоотпорност и отпорност на пламен. 2. Приспособливи и изберете други бои. 3. Лесно се монтира: користете лепак за да поставите која било ѕидна површина, силна. 4. Лесно се чисти: Површината на тапетот е мазна, само треба да ја избришете со алатка за чистење. Материјал: висококвалитетен ПВЦ, 100% нов материјал, не користен рециклиран и уништен материјал. Доволна продавница за суровини, брзо испорака Време на носење: Околу 15-20 дена за FCL контејнер Големини: 500x500mm (големина за трчање), 300x300mm или прилагодено Толеранција на големина: Должина& Ширина ± 0,3 мм (Строг стандард за QA) Стилови: Повеќе од 130 дизајни и поддржуваат приспособени дизајни Површински ефект: мат, сјајна, замрзната површина; Бои: Бела (боја за трчање), 25 нормални бои и достапна приспособена боја. OEM& ODM: Поддржано, вклучени панели и пакување. Брзо отворање на мувла. Карактеристики: 3D дизајн, едноставен и стилски. Бесплатно сам, приспособена боја, водоотпорна, огноотпорна, се пере, лесно се чисти, светлина материјал (0,33 кг / парче), лесна инсталација и ниска цена. Може да се обои со која било боја и други карактеристики, што е популарно кај повеќето потрошувачи! Може слободно да се склопува, што е погодно и брзо. СУЈА Р& Д: Имаме професионална Р&Тим D, кој развива нови модели секој месец и ние ќе им го препорачаме на клиентите од прв пат. Суја има професионален технички тим кој континуирано ја подобрува и развива производната опрема и процеси, нашето производство сега достигнува 5.000 квадратни метри / ден, 130.000 квадратни метри / месец.
ЗА ЦЕЈИНГ

Dongguan Zejing Plastic Products Co., Ltd.

Dongguan Zejing Plastic Products Co., Ltd. е професионална компанија специјализирана за дизајн, Р&D, производство и продажба на производи од пластични ПВЦ 3Д ѕидни панели. Нашата компанија е основана во 2007 година, лоцирана во градот Донггуан, провинцијата Гуангдонг, Кина, која е блиску до пристаништето Шенжен и Гуангжу.

Ние сме специјализирани за внатрешни и надворешни висококвалитетни ПВЦ декоративни материјали повеќе од 10 години, главно произведувајќи ПВЦ 3Д ѕидни панели и тавани. Нашите производи имаат добиено CE сертификат од ЕУ, го положиле SGS на тестот REACH и ROHS.

Материјалот е еколошки, без формалдехид, одржлив, водоотпорен, отпорен на пламен, отпорен на влажно, апсорбира звук, против стареење, лесен за инсталација и може да се обои во која било боја, што е одличен избор за декорација на ѕидови.

Zejing е еден од врвните добавувачи на ПВЦ ѕидни панели на онлајн и офлајн дилери и трговци на мало во глобалната индустрија за декорација, како што се Amazon, Ebay, Wish и Ali Express.

Ве молиме слободно контактирајте не со какви било прашања или детали

преку е-пошта (info@zejing3d.com) или јавете ни се на +86-13926800413

Испратете го вашето барање